Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne są bardzo praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku wąskich korytarzy, przejść czy przedpokoi, w których nie można zastosować tradycyjnie otwieranych drzwi. Są idealne do miejsc tego typu, gdyż nie wymagają dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Świetnie sprawdzają się jako element zabudów szaf wnękowych, garderób, bibliotek. System drzwi przesuwnych Komandor coraz częściej stosowany jest w łazienkach i kuchniach, gdzie pełni rolę drzwi przejściowych. Drzwi przesuwne można także montować w pomieszczeniach ze skośnym sufitem np. na poddaszach.

 

Komandor oferuje dwa rodzaje systemów, które stosuje się przy wykonywaniu profili drzwiowych:

 • SYSTEMY STALOWE tory oraz ramki wykonywane z wysokiej jakości taśmy stalowej, która poddawana jest odpowiedniemu profilowaniu. Taśma pokrywana jest z każdej strony warstwą cynku, co ma zapobiegać korozji. Następnie używa się lakieru podkładowego i wierzchniego, który sprawia, że elementy zyskują charakterystyczny wygląd. O wytrzymałości taśmy stalowej świadczy fakt, że pomimo procesów jej mechanicznego formowania nie występuje ryzyko pęknięć ani odprysków lakieru. Jako warstwę wierzchnią stosuje się lakier poliestrowy lub PCV.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE tory i ramiaki wytwarzane są ze stopu aluminium, a następnie pokrywane lakierem poliestrowym występującym w kolorach: brązowym, białym lub czarnym. Poprzez proces anodowania można pokryć je także powłoką galwaniczną, uzyskując kolory anody naturalnej, szampańskiej lub złotej. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie powłoki PCV w drewnopodobnym wybarwieniu.

 

Jako elementy podstawowe systemu wymienia się:

 • Profile (inaczej: rączki, ramki) pionowe i poziome elementów tworzących ramę drzwi oraz ich uchwyt. Występują w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach.
 • Elementy jezdne, takie jak:
  • Wózek dolny, na którym opiera się ciężar drzwi i w związku z tym musi być bardzo wytrzymały. Śruby regulacyjne pozwalają na dopasowanie drzwi do nierówności ścian. Wózki są łożyskowane i pokryte smarem grafitowym.
  • Prowadnik górny, który łączy okucia skrzydeł drzwi, składa się z dwóch kółek, obracających się niezależnie od siebie i utrzymujących drzwi w pionie oraz ułatwiających ich przesuwanie po prowadnicy. Komandor udziela pięcioletniej gwarancji na system jezdny. Testy technologiczne wykazały, iż okres bezawaryjny może wynieść nawet 15 lat.

Do elementów dodatkowych wykorzystywanych w systemach Komandor zalicza się:

 • Paski buforowe, których zadaniem jest wyhamowanie uderzenia drzwi w boczną ściankę szafy.
 • Paski uszczelniające (szczotki o długim lub krótkim włosiu), które mają zapobiec przedostaniu się kurzu do wnętrza szafy
 • Domykacz gazowy, który wyhamowuje drzwi i łagodnie je domyka. Amortyzator chroni przed przyciśnięciem dłoni podczas zamykania drzwi. Z tego względu zalecany jest szczególnie w pokojach dziecięcych.

 


Poniżej prezentujemy dostępne profile drzwi przesuwnych, wykonywane zarówno w systemie stalowym, jak i aluminiowym.

 

Sprawdź naszą ofertę na drzwi przesuwne i inne meble na wymiar w miastach: Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Ostrołęka, Legionowo

 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Prosty, popularny system, często wybierany przez naszych klientów. Od wielu lat w ofercie Komandor. Największa spośród wszystkich systemów regulacja wysokości drzwi.

  . max. wysokość drzwi: 2750mm
  . max. szerokość drzwi: 1200mm
  . dostosowany do wypełnień: 4mm (szkło), 10mm (płyta)


   

  Rozwiń Zwiń
 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11 – najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Profil magnetyt dostępny jest w 4 kolorach: matowo-srebrnym, matowo- złotym, wenge i wiśnia. To jedyny system stalowy do drzwi przesuwnych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilach poziomych górnym i dolnym. Drzwi w profilach magnetyt są bardzo stabilne poprzez usytuowanie osi rolki dokładnie w płaszczyźnie przechodzącej przez środek ciężkości drzwi.  Łagodny kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on w szafach montowanych w salonach, pokojach dziecięcych czy sypialniach.

  Rozwiń Zwiń
 • Onyx

  Onyx

  Onyx – stanowi połączenie dwóch brył geometrycznej o prostych i regularnych kształtach oraz formy zaokrąglonej o łagodnej linii. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, ze profil ten doskonale wkomponowuje się w bardzo nowoczesne wnętrza nadając im wyrazistości a samej zabudowie strzelistości. Może być z powodzeniem stosowany w drzwiach szafy jak również w drzwiach przejściowych dzielących pomieszczenia z uwagi na swoją symetryczność.

  Rozwiń Zwiń
 • Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25 - profil o doskonałym, subtelnym kształcie, smukły i sprawiający wrażenie delikatnego. Smukła linia, delikatna krągłość na obrzeżach oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze.

  Rozwiń Zwiń
 • Agat ST 25

  Agat ST 25

  Agat ST 25 -  stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu i przekazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron.

  Rozwiń Zwiń
 • Art Deco

  Art Deco

  Art. Deco - Jest typowym odzwierciedleniem epoki Art Deco. Stał się inspiracją konstruktorów, którzy odwołali się do źródła tworząc produkt geometrycznie stylizowany, idealny, elegancki i gustowny. Pozwolił na stworzenie produktu doskonale komponującego się do każdego wnętrza. Zastosowanie aluminium oraz dobór kolorystyki podkreślają oryginalny kształt i charakter profilu nadając mu wyrazistości. Szafy wykończone profilem ART DECO sprawiają wrażenie nowoczesnych i niezwykle eleganckich

  Rozwiń Zwiń
 • Sahara

  Sahara

  Sahara – wąski profil aluminiowy, dostępny w dwóch kształtach jako Sahara1 i Sahara2 oraz w dwóch kolorach: anoda naturalna i anoda szampańska. Jego subtelna i prosta linia, stanowi lekkie obramowanie dla wypełnienia drzwi. Przy wykorzystaniu Sahary, można wykonywać drzwi zarówno z płyty jak i ze szkła lub z połączeniem tych dwóch wypełnień.

  Rozwiń Zwiń
 • Topaz

  Topaz AL 21

  Topaz AL 21 – profil aluminiowy w kolorze anody naturalnej o prostej, klasycznej budowie przeznaczony do zabudów o niskich drzwiach oraz mebli modułowych czy kuchennych. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzują się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie a jednocześnie cichą pracą elementów jezdnych. Zalecana wysokość drzwi w systemie Topaz wynosi od 200 do 1000 mm. W systemie tym można wykonywać drzwi z wypełnieniem ze szkła oraz z płyty. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że drzwi mogą być wykonane zarówno w wersji uchylanej jak i przesuwnej.

  Rozwiń Zwiń

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.